فیس بوک     اینستاگرام    تلگرام

کالایی در سبد نیست

logo soalyar

پنج شنبه, 01 فروردين 1398 ساعت 09:15

آیین‌نامه جدید اردو‌های دانش آموزی در انتظار امضای رئیس جمهور

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره دستورالعمل جدید ایمنی اردوهای دانش آموزی اظهار کرد: آیین‎نامه اردوها تصویب نشده است اما هنوز در انتظار امضای رئیس جمهور هستیم و اکنون دستورالعمل آماده است و به محض امضا، فاز اجرایی را دنبال می‌کنیم.

افزایش ضریب امنیت اردوهای دانش آموزی
وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات که امروزه در اردوهای دانش آموزی داریم در دستورالعمل جدید برطرف می‌شود و ضریب امنیت اردوها افزایش خواهد یافت تا استان‌ها در این حوزه نگرانی نداشته باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش درباره افزایش ضریب ایمنی خودروهای اردویی تصریح کرد: طبق اعلام شورای ایمنی راه‌ها سن ماشین‌ها برای فعالیت به ۵ سال کاهش یافت اما بعد از آن تجدیدنظر کردند و با توجه به اینکه خیلی از استان‌ها خودروهای کمتر از ۵ سال نداشتند، سن فعالیت ماشین‌ها به ۷ سال رسید اما هنوز این مورد را ابلاغ نکردند و منتظر تأیید هستیم.

آموزش و پرورش مسئول پیگیری خرید خودروهای جدید اردویی نیست
کاظمی با اشاره به اینکه کمیسیون ایمنی و آ‌موزش و پرورش نسبت به خودروهای دانش آموزی حساس است، اظهار کرد: پیگیری خرید خودروهای جدید بر عهده آموزش و پرورش نیست و معاونت پرورشی با شرکت‌های حمل و نقل برای مسائل اردویی قرارداد امضا می‌کند،‌ اما همین تعیین سقف سنی برای خودروها در ایمنی خودروهای اردویی موثر است.

خواندن 2925 دفعه